Вкласти душу

«Вкласти душу»
Генрі Лайон Олді

Про книгу «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді

…Всі неприємності в рибальському селищі на невеликому острівці Стрім-Айленд, що біля узбережжя Південної Кароліни, почалися з упіймання білої акули, черево якої було прикрашене хитромудрими синіми візерунками, що дуже нагадували татуювання.

Брати Мак-Еванс, які спіймали рідкісну рибу, зібралися продати її вченим, а коли з’ясувалося, що ніхто їхню акулу купувати не збирається – вирішили зі злості пристрелити бестію. Але не тут було! У сітці, що перегороджувала бухту, виявилася велика дірка, а акули і сліду нема.

Наступного дня море наче вимерло: риба зникла геть-чисто, рибалки поверталися додому ні з чим, і лише зловісні трикутні плавці борознили поверхню океану навколо злощасного острова.

Що сталося? Чи сама акула продирявила сітку, чи хтось їй допоміг? Яке відношення до цієї темної історії має загиблий за таємничих обставин хлопчина-емігрант, який свого часу добровільно викликався годувати зубасту полонянку? Та й загибель одного з братів Мак-Евансів виглядає не найпристойнішим чином.

Вся ця історія розгортається перед доктором іхтіології Александером Флаксманом, який потрапив на Стрім-Айленд також не в зовсім звичайний спосіб. Швидко розпаляється обстановка в місцевому барі, де через розповіді очевидців з’ясовуються нові подробиці, і під кінець розігрується останній кривавий акт трагедії.

І лише старий жрець Мбете Лакемба, виходець з островів Фіджі, здається, в курсі справжнього підґрунтя подій. Білі люди пробудили від сну могутнього духа Н’даку-ванга – і тепер отримують плоди своєї необачності.


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді

Читати онлайн книгу «Вкласти душу» Генрі Лайон Олді українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Вкласти душу
Генри Лайон Олди


Генри Лайон Олди

Вкласти душу

* * *


Свiтанок пах приреченiстю.

Ще перш нiж розплющити очi, Мбете Лакемба, спадковий жрець Лакемба, здавна званий Старим Лайком, вiдчув тухлий присмак фатуму. Днi долi завжди починаються зi свiтанку, за цим iх не вiдрiзниш вiд решти днiв, що низкою пробiгають повз людей, а тi смiшно розчепiрюють руки, аби упiймати вiтер, i махають наослiп – пропускаючи найважливiше. Протяг змiею слизнув до будинку, несучи в зубах скривавлений клапоть плотi пiвнiчно-схiдного бризу, i солоний запах моря сягнув нiздрiв Мбете Лакемби. Інших запахiв, не рахуючи тухлятини фатуму, жрець не знав – едину в своему життi дальню подорож, що зв’язала два острови – оточений рифами Вату-вара iз цим зiпсутим цивiлiзацiею уламком, що бiля узбережжя Пiвденноi Каролiни – упертий Лакемба вiдбув морем. Так, панове, саме морем, хоча захiднi Мбатi-воiни з великими зiрками на погонах пропонували заощадити час i полетiти лiтаком. Напевно, замiсть зiрок iм слiд було розмiстити на погонах циферблат годинника, тому що вони все життя боялися згаяти час. Невдахи – так вони звали тих, чий час сипався крiзь пальцi. А за успiх мали латуннi зiрки, гiдну пенсiю i смажену iндичку; захiднi Мбатi народжувалися старими, навитяжку лежали в пелюшках, схожих на мундири, i звали це успiхом.

Мбете Лакемба вiдiрвав потилицю вiд дерев’яного узголiв’я i, крекчучи, став пiднiматися. Бiльшiсть берегових фiджiйцiв на схилi вiку схильнi до повноти, i жрець не був винятком. Колись ставний, кремезний, зараз Лакемба зiгнувся вiд рокiв i подвоеноi ваги, а з-за драглистого бурдюка живота рухався перевалюючись, як дурна свiйська птиця. Втiм, обличчя його, мов витесане з пористого каменя скель Вату-вара, не змiнилося – тi самi високi вилицi, довгий прямий нiс, крупнi риси… таке обличчя в огрядного старигана дивувало, i мiсцевi рибалки потай схрещували пальцi й вiдводили погляди, зустрiвшись очима з острогою незмигних чорних очей Старого Лайка.

Відгуки на книгу «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Вкласти душу» Генрі Лайона Олді у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

32 переглядів