Книги для підлітків

Сортирувати за:

Підліткові книги – література, яка розважає, навчає і виховує

Любов до книг може з’явитись у будь-якому віці, та все ж краще, якщо це відбудеться раніше, бо тоді у людини буде можливість встигнути прочитати більше хорошої і цікавої літератури. Дітям книжки цікаві, якщо там багато малюнків, а от у підлітковому віці на перше місце виходить зміст творів.

Те, що читають у межах шкільної програми, звісно, перевірено часом, але далеко не завжди викликає щиру зацікавленість у юних читачів. На щастя, літератури для молоді сьогодні багато, тому кожному є з чого вибрати книжки на свій смак.

Сучасна література для підлітків пишеться так, щоб не лише розважити, а й чомусь навчити, дати приклад поведінки у різних ситуаціях. Іноді саме книжки стають хорошими порадниками, особливо у ситуаціях, коли хлопець чи дівчина через брак життєвого досвіду, ще не має уявлення, що потрібно робити у тих чи інших обставинах. Але й приклади того, як чинити не варто, у художніх творах теж можна знайти.

Великою популярністю у молоді користуються книги для підлітків про кохання, де це прекрасне почуття може бути показане по-різному. Десь розповідається про любов платонічну, яка починається з дружби, і тільки потім перетворюється у щось більш романтичне.

А в інших творах все починається якраз із закоханості, а далі сюжет розповідає вже про розвиток стосунків героїв. Загалом почуття і взаємини – це основні теми, яка висвітлюють твори для підлітків, а все інше служить лиш доповненням до основного сюжету.

Які книги варто прочитати підліткам?

Оскільки літератури дуже багато, то вибрати щось буває проблематично, бо очі просто розбігаються від розмаїття книжок. Можна для початку почитати найцікавіші і найвідоміші твори у різних жанрах, щоб визначитись зі своїми уподобаннями. Або ж одразу орієнтуватись на інтереси людини, її хобі чи навіть характер. Комусь буде більш цікаво читати про пригоди, а комусь до вподоби детективи із заплутаним сюжетом, у яких буде багато загадок, але відсутні насильство і жорстокість.

Якщо говорити про книги, які варто прочитати підліткам, якщо вони прагнуть розвивати свої навички, бути більш впевненим в собі і вміти легко спілкуватись з іншими людьми, то тут корисними будуть мотивуючі книжки, а також література для саморозвитку. У дечому для хлопців і дівчат вона може відрізнятись, але більша частина інформації універсальна, тому підійде представникам обох статей.

Цікаві книги для підлітків 12 років

У 12-річному віці підлітки можуть зовні виглядати вже доволі дорослими, але психологічно це зазвичай ще діти, які тільки-тільки починають відчувати у собі певні зміни. Тому коло їх інтересів ще може залишатись таким же, як було і в дитинстві, а значить, найкращі книги для підлітків такого віку будуть розповідати про різні пригоди і веселі розваги. А їх героями можуть бути як школярі-однолітки, так і вигадані персонажі або тварини, які поводяться як люди.

Важливо, щоб історії у таких книжках були не лише розважальні, а ще й повчальні, бо у такому ніжному віці діти шукають приклади для наслідування. А якщо цей приклад подаватиме їх улюблений герой, ефект буде кращим і швидшим. Тільки тут варто слідкувати, щоб персонаж був позитивним, бо антигерої у підліткових книжках теж зустрічаються.

Книги для підлітків 14 років

У цьому віці хлопці і дівчата починають більше цікавитись один одним. Виникають перші симпатії, а хтось вже й закохатись встигає, тому популярні книги для підлітків розповідають якраз про такі ж історії, де у серцях героїв розцвітають перші почуття – ніжні, щирі і яскраві.

У той же час популярністю продовжує користуватись фантастика, у якій намішано ще багато жанрів. Але і фантастичні підліткові романи обов’язково будуть розповідати про взаємини між персонажами – їх дружбу, кохання, сварки і примирення. А якщо за сюжетом в історії хтось володітиме чарами, то вже фентезі – ще один улюблений жанр сучасної молоді.

А якщо підліток любить готувати, то йому сподобаються книги, у яких, крім усього іншого, йдеться і про кулінарію. Світова класика, до речі, теж може бути цікавою оскільки є автори, які писали про молодь, і їх твори залишаються актуальними у будь-які часи. Та й якість класичної літератури вже перевірена часом.

Книги для підлітків 16 років і старше

Процес дорослішання продовжується, а дружба і кохання для молодих людей стають головними інтересами на цьому етапі життя. Кращі твори розповідають про любовні стосунки, у яких багато емоцій, пристрастей і подій. До того ж у сюжет можуть додаватись більш відверті епізоди (з поцілунками, пестощами).

Також у цьому віці цікавими стають психологічні драми, герої яких переживають дуже важкі події і стикаються зі складними ситуаціями у житті. Або ж це можуть бути молодіжні трилери, які лоскочуть нерви і тримають у напруженому очікуванні майже до самого фіналу.

Загалом же підліткова література може бути дуже різною – веселою і серйозною, розважальною і драматичною, фентезійною і реалістичною. Тому кожен може обрати те, що йому більше до смаку чи підходить під настрій.