Мабуть, кожному, хто навчався чи навчається у школі, знайома ситуація, коли додому задали прочитати великий літературний твір, а часу на це (та й бажання) немає. Та щоб не отримати потім погану оцінку, підготуватись все ж потрібно, і якщо можна десь дізнатись зміст твору, не читаючи його повністю, то це вихід із ситуації.
Або ж інший випадок – хочеться пригадати сюжет якогось твору, але немає можливості читати повністю всю книгу. Як у першій, так і у другій ситуації корисними будуть твори скорочено, тобто ті, у яких є основа сюжету і головні події тієї чи іншої історії.
Такий стислий переказ може бути дуже зручним, адже є деякі класичні твори, які, наприклад, важко прочитати у повному об’ємі, бо вони складно написані чи просто нудні. Та познайомитись з ними все одно хочеться, а у скороченому варіанті це зробити простіше.
З будь-яким романом, повістю чи оповіданням можна познайомитись, якщо прочитати короткий зміст. Це дасть уявлення про те, що ж у даному творі розповідається, у якому жанрі його написано, на скільки загалом цікавий його сюжет.
Якщо є бажання знати більше про світову класику, то якраз і можна читати скорочено книги, написані видатними, легендарними, талановитими авторами, які назавжди вписали свої імена в історію і культуру власними творами. Інтерес до таких книжок не зменшується з роками, а у деякі періоди навіть посилюється.
Варто зазначити, що мова йде не лише про серйозні твори для дорослої аудиторії, а й про дитячі та підліткові книжки, які теж можуть користуватись великою популярністю у юних читачів – як класичні, так і сучасні.
А насправді не має значення, читає хтось скорочені версії книг чи повні, бо головне – просто продовжувати читати і отримувати від цього задоволення.