Місячний камінь

«Місячний камінь»
Вілкі Коллінз

Про книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінза

Вілкі Коллінз по праву вважається засновником англійського детектива і літературним учителем Артура Конан Дойла, Гілберта Честертона, Агати Крісті. Майстер інтриг і захоплюючого сюжету, він написав понад сто творів, які цікаві не тільки неоднозначністю персонажів, умінням розгадувати таємниці, розкривати злочини, а й тонким англійським гумором, описом звичаїв доброї старої Англії. Шедеври Коллінза «Жінка у білому» і «Місячний камінь» перекладені на десятки мов, багаторазово екранізовані й дотепер улюблені читачами. «Місячний камінь» вважається чи не першим детективним романом. Це таємнича романтична історія, в якій є місце і любові, й пригодам, і детективній інтризі. Молода дівчина, Речел Веріндер, згідно із заповітом свого дядька, який воював в Індії, отримує в день повноліття великий алмаз надзвичайної краси. Вона не знає, що Місячний камінь (таку назву має алмаз) викрадений з індійського святилища і три індуських жерці йдуть по його сліду, а індуїстський бог Вішну передбачив нещастя тому, хто наважиться їм заволодіти. Вночі камінь безслідно зникає…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінза українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінза

Читати онлайн книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінз українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Мiсячний камiнь
Уiлкi Коллiнз


Уiлкi Коллiнз (1824–1889) по праву вважаеться засновником англiйського детектива i лiтературним учителем Артура Конан Дойла, Гiлберта Честертона, Агати Крiстi. Майстер iнтриг i захоплюючого сюжету, вiн написав понад сто творiв, якi цiкавi не тiльки неоднозначнiстю персонажiв, умiнням розгадувати таемницi, розкривати злочини, а й тонким англiйським гумором, описом звичаiв доброi староi Англii. Шедеври Коллiнза «Жiнка у бiлому» i «Мiсячний камiнь» перекладенi на десятки мов, багаторазово екранiзованi й дотепер улюбленi читачами.

«Мiсячний камiнь» вважаеться чи не першим детективним романом. Це таемнича романтична iсторiя, в якiй е мiсце i любовi, й пригодам, i детективнiй iнтризi. Молода дiвчина, Речел Верiндер, згiдно iз заповiтом свого дядька, який воював в Індii, отримуе в день повнолiття великий алмаз надзвичайноi краси. Вона не знае, що Мiсячний камiнь (таку назву мае алмаз) викрадений з iндiйського святилища i три iндуських жерцi йдуть по його слiду, а iндуiстський бог Вiшну передбачив нещастя тому, хто наважиться iм заволодiти. Вночi камiнь безслiдно зникае…

Уiлкi Коллiнз

Мiсячний камiнь

Пролог. Штурм Серiнгапатама (1799)

I


Я пишу цi рядки з Індii до моiх родичiв у Англii, щоб пояснити, чому я вiдмовився дружньо потиснути руку своему кузену, Джоновi Гернкаслу. Мое мовчання з цього приводу було неправильно витлумачене членами моеi родини, а я не хочу, щоб вони були поганоi думки про мене. Прошу iх почекати зi своiми висновками доти, доки вони не прочитають моеi розповiдi. Даю слово честi: все те, що я напишу, – чистiсiнька правда.

Приватна суперечка мiж мною i моiм кузеном виникла пiд час великоi подii, в якiй ми обидва брали участь, – штурму Серiнгапатама, що вiдбувся пiд командуванням генерала Берда 4 травня 1799 року.

Для того щоб яснiшими стали обставини, я мушу звернутись до перiоду, що передував наступовi, та до розмов у нашому таборi про коштовне камiння й купи золота, якi зберiгалися в серiнгапатамському палацi.


II


Одна з найхимернiших iсторiй стосуеться жовтого алмаза – речi, знаменитоi у вiтчизняних лiтописах Індii.

За найдавнiшими переказами, цей камiнь прикрашав чоло чотирирукого iндiйського бога Мiсяця.

Відгуки на книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Місячний камінь» Вілкі Коллінза одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Місячний камінь» Вілкі Коллінза у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

112 переглядів