Цвіт яблуні

«Цвіт яблуні»
Михайло Коцюбинський

Про книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського

«Цвіт яблуні» — надзвичайно напружене психологічне оповідання, присвячене важкій темі смерті дитини. Найвідомішими творами автора є «Тіні забутих предків», «Intermezzo», «Дорогою ціною», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На камені», «Під мінаретами» тощо. Михайло Коцюбинський — український письменник-імпресіоніст, майстер психологічної прози.

Слухати аудіокнигу та аналіз твору «Цвіт яблуні» Коцюбинського онлайн українською мовою безкоштовно:


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського

Читати онлайн книгу «Цвіт яблуні» Михайло Коцюбинський українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Цвiт яблунi
Михайло Коцюбинський


ШЕДЕВРИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ #1
«Цвiт яблунi» – надзвичайно напружене психологiчне оповiдання, присвячене важкiй темi смертi дитини***. Найвiдомiшими творами автора е «Тiнi забутих предкiв», «Intermezzo», «Дорогою цiною», «Ялинка», «Хо», В путах шайтана», «На каменi», «Пiд мiнаретами» тощо. Михайло Коцюбинський – украiнський письменник-iмпресiонiст, майстер психологiчноi прози.

Михайло Коцюбинський

ЦВІТ ЯБЛУНІ


Етюд

Я щiльно причинив дверi од свого кабiнету. Я не можу… я рiшуче не можу чути того здушеного, з присвистом вiддиху, що, здаеться, сповняв собою весь дiм. Там, у жiнчинiй спальнi, вмирае моя дитина. Я ходжу по свому кабiнету, ходжу вже третю безсонну нiч, чуткий, як настроена арфа, що гучить струнами од кожного руху повiтря. Моя лампа пiд широким картоновим абажуром дiлить хату на два поверхи – вгорi темний, похмурий, важкий, пiд ним – залитий свiтлом, iз ясними блисками i з сiткою тiней. Послана на кушетцi й неторкана постiль особливо рiже око. За чорними вiкнами лежить свiт, затоплений нiччю, a моя хата здаеться менi каютою корабля, що пливе десь у невiдомому чорному морi разом зо мною, з моею тугою i з моiм жахом. Менi дивно, що я усе помiчаю, хоч горе забрало мене цiлком, полонило. Я навiть, проходячи повз стiл, поправив фотографiю. 0! Тепер симетрично!.. А свист не вгавае. Я його чую й крiзь зачиненi дверi. Я не пiду до спальнi. Чого? Я й так бачу все, бачу свою дiвчинку, ii голi ручки на ряднi; бачу, як ходять пiд рядном ii груди, як вона розтулюе спеченi губи й ловить повiтря. Оте мале, звичайно таке дике, тепер обiймае пухкими рученятами шию лiкаря й само одкривае рота. Таке покiрливе тепер, котенятко… Се менi крае серце. Коли б швидше кiнець!..

Я прислухаюсь. Найменший шелест або стук – i мое серце падае i завмирае. Менi здаеться, що зараз станеться щось незвичайне: проникне крiзь вiкно якась iстота з великими чорними крилами, просунеться по хатi тiнь або хтось раптом скрикне – й обiрветься життя. Я прислухаюсь. Нi, дiм не спить. У ньому живе щось велике, невiдоме. Я чую, як вона дихае, зiтхае, як неспокiйно калатае його серце i б'еться живчик. Я знаю – тo тривога.

Відгуки на книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Цвіт яблуні» Михайла Коцюбинського у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

99 переглядів