Книгу «Цитадель» Антуана де Сент-Екзюпері світ побачив у 1948 році, коли письменника вже не було серед живих. Він не встиг дописати цей роман, хоч і почав над ним працювати ще у 1936 році. В роботі у нього було багато інших творів, а цей постійно відкладався, та й писати його було чомусь важче, ніж усі інші.
Екзюпері і сам відчував, що не встигне завершити книгу, і був, як показало життя, правий. Добре, що збереглись його чернетки, які потім впорядкував один французький літератор на прохання родини письменника. Так і з’явилась можливість у всього світу прочитати ще один твір талановитого автора.
У творі можна побачити багато притч та афоризмів, які роблять його більше філософським, аніж художнім. І у цьому, певно, була ідея автора. Розповідь ведеться від першої особи – сина володаря імперії (уявної) кочовиків із Сахари. Головний герой пригадує те, що говорив колись йому батько. Наприклад, про те, на чому може будуватись міцна і могутня держава, а також про те, що тільки праця і відданість своїй справі можуть стати опорою.
Головний герой не лише син правителя, а й сам уже правитель, і у нього теж є певний досвід, на який можна спиратись, шукаючи сенс життя і аналізуючи стосунки між людьми. Він часто занурюється у спогади, розмірковує і робить висновки. А щоб дізнатись, який з них стане головним і найважливішим для героя, варто прочитати твір.
Даний роман видатного французького письменника — людини яскравої дивовижної і воістину героїчної долі — філософія опанування світу розумом, не марна, але безрезультатна спроба осягнути безкінечне й вічне минущим і смертним, бо світ — нездоланна цитадель, що потребує для свого осягання інструменту, набагато тоншого за розум і гострішого від усякої зброї. Роздуми спостережливого знавця людської душі допоможуть кожному з нас знайти свій упевнений шлях у величному безмірі людського життя і любові. Ця головна книга життя письменника дозволяє гідно оцінити масштаб його творчої спадщини.
Скорочене видання, підготовлене французьким літератором Мішелем Кенель на прохання родини Сент-Екзюпері.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Цитадель» Антуана де Сент-Екзюпері українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.