Дитяче читання – відповідальність, що лежить на плечах батьків. Останні мусять розуміти як ніхто, що від навички сприймати написаний текст, візуалізуючи його в своїй уяві, залежить майбутнє вміння вже не дитини, а дорослої людини критично сприймати реальність, опираючись на відомі їй знання.
Дуже важливо, щоб дитина сама була зацікавленою в цьому процесі, аби читати та пізнавати щось нове, відкриваючи для себе цей світ через книгу, пізнаючи там історії героїв, обираючи собі авторитетів та приклади для наслідування. Саме в цьому полягає мета сучасної зарубіжної дитячої літератури.
Перед письменниками зарубіжних книг для дітей стоїть чимало викликів, адже їх історія має бути не лише зрозумілою для юних читачів, але й достатньо наповненою героями та подіями, щоб не бути занадто спрощеною. Зазвичай, все це реалізується через казку, яка є прадавнім методом передачі інформації від старшого покоління до молодшого. Почавши читати та безкоштовно зарубіжну дитячу літературу, дітям відкриється всесвіт з нових книг, які їм неодмінно сподобаються.
Відкидаючи застарілі уявлення про те, як має виглядати сюжет книги для дитини, модерні автори пропонують геть новий погляд на весь жанр в цілому. Останній прекрасний тим, що намагається не нав’язувати думку дитині, а давати їй розуміння того, чим є добре та прекрасне, зберігаючи канонічний поділ на добро та зло.