Книги про війну

Сортирувати за:

Книги про війну – історія, що зафіксована в літературі

За всю історію людства на планеті відбувалось стільки війн, що всі й не перерахувати. Але про деякі з них писали і продовжують писати у книжках, і мова не лише про документалістику, а й про художні твори.

Війна – це, певно, найстрашніше і найжахливіше з того, що може бути. Починаючись десь, вона заповнює собою все, весь простір, і кожен відчуває її на собі – хтось більше, а хтось менше. Не можуть не згадувати про неї і письменники та інші творчі люди у своїх творах, бо це те, свідками чи навіть учасниками чого вони самі стають. Тому й з’являються книжки про війну.

У деяких творах автори роблять акцент на бойових діях і розвитку подій на полі бою, а в інших – на переживаннях простих людей, які стали заручниками ситуації і просто хочуть вижити. Та у будь-якому випадку література фіксує те, що відбувалось під час війни.

Книги про світові війни та АТО

У 20 столітті людству довелось пережити навіть не одну, а дві світових війни, кожна з яких забрала мільйони життів і залишила по собі страшні руйнування. Навіть деякі письменники, які потім писали про війну, встигли й самі побувати на фронті і побачити на власні очі, що таке справжня війна. Тому, читаючи їх військові книги, віриш кожному слову і відчуваєш ту атмосферу, яка панувала тоді.

Деякі книжки про Другу світову війну стали класикою літератури, і їх продовжують читати вже нові покоління людей, які про той період можуть дізнатись лише з книг, фільмів чи розповідей рідних. Це твори, які, незважаючи на важку тематику, залишаються цікавими у будь-які часи. А особливо актуальною стає будь-яка книжка про 2 світову війну, коли десь на планеті починається нова війна.

Для незалежної України 21 століття уже записане в історію кров’ю українців, які вийшли захищати свою країну від ворога, яким виявився найближчий сусід. Після 2014 року в українській літературі почали з’являтись книги про АТО і про те, що відбувалось на Сході. І це лише початок, бо література продовжує віддзеркалювати події, що відбуваються у державі, а їх відлуння у ній відчуватиметься ще довго.

Якщо вас теж цікавлять книги про війну, на нашому сайті ви знайдете велику добірку творів різних авторів, серед яких багато і українських, які можна читати у будь-який час.