Поклик Ктулху

«Поклик Ктулху»
Говард Лавкрафт

Про книгу «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта

Ктулху, Дагон, Йог-Сотот і багато інших — це темні божества, придумані Говардом Лавкрафтом в 1920-і роки, придбали згодом таку популярність, що сотні творців фантастики, включаючи Ніла Геймана і Стівена Кінга, до сих пір продовжують розширювати його міфологію. Кожен монстр в лавкрафтовскому світі уособлює собою одну з незліченних граней хаосу. Криються в глибинах океану або перебувають в глибині непрохідних лісів, сплячі в єгипетських пірамідах або замуровані в гірських печерах, які з’явилися на нашу планету з зірок або з безодні незліченних століть, вони незмінно ворожі людству і непідвладні розуму. І єдине, що залишається людині — це триматися насторожі…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта

Читати онлайн книгу «Поклик Ктулху» Говард Лавкрафт українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Поклик Ктулху
Говард Фiлiпс Лавкрафт


Ктулху, Дагон, Йог-Сотот i багато iнших – це темнi божества, придуманi Говардом Лавкрафтом в 1920-i роки, придбали згодом таку популярнiсть, що сотнi творцiв фантастики, включаючи Нiла Геймана i Стiвена Кiнга, до сих пiр продовжують розширювати його мiфологiю.Кожен монстр в лавкрафтовскому свiтi уособлюе собою одну з незлiченних граней хаосу. Криються в глибинах океану або перебувають в глибинi непрохiдних лiсiв, сплячi в египетських пiрамiдах або замурованi в гiрських печерах, якi з'явилися на нашу планету з зiрок або з безоднi незлiченних столiть, вони незмiнно ворожi людству i непiдвладнi розуму. І едине, що залишаеться людинi – це триматися насторожi…

Говард Фiллiпс Лавкрафт

Поклик Ктулху(Знайдено серед паперiв покiйного Френсiса Вейланда Терстона з Бостона)


«А що як могутнi сили та iстоти й досi живуть серед нас … цi живi втiлення тих давнiх часiв, коли розум iснував у формах, якi з'явилися ще задовго до того, як у цей свiт прийшли люди … швидкоплинна пам'ять про них дiйшла до нас лише у виглядi пiсень та вiршiв, переказiв i легенд, де iх називали богами, монстрами та рiзними iншими мiфiчними iстотами …»

    Алджернон Блеквуд


Частина 1

Жах, вiдображений у глинi


Людина не здатна до кiнця осягнути свiй власний розум, i у цьому, я думаю, полягае найщедрiший i наймилосерднiший дарунок, отриманий нею вiд матiнки-природи. Ми не бiльше, нiж аборигени, якi безтурботно живуть на островi невiгластва, який з усiх бокiв оточений чорними водами нескiнченностi, тим самим наче показуючи нам, що вiдпливати далеко вiд берегiв може бути вкрай небезпечно. Рiзнi науки, кожна з яких розвивалась у своему власному напрямку, до цих пiр не завдавали людству багато шкоди. Але одного разу цi розрiзненi знання зiллються воедино i вiдкриють настiльки жахливi перспективи реальностi та нашого жахливого мiсця у нiй, що ми або з'iдемо з глузду вiд такого осяяння, або втечемо вiд цього смертоносного свiтла знань подалi до темного та неосвiченого, але принаймнi безпечного свiту нового Середньовiччя.

Теософи здогадувалися про важливiсть космiчного циклу, в якому наш свiт i людство – це лише тимчасовi величини.

Відгуки на книгу «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Поклик Ктулху» Говарда Лавкрафта у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

290 переглядів