Уявіть місце, де шкільні вчителі перетворюються на отаманів, а черниці — на вправних розвідниць. Колишній монастир стає неприступною фортецею, а його мешканці готують власний проєкт Конституції України. У цій книзі історик Юрій Митрофаненко розповідає про те, як на Черкащині у часи Гетьманату та Директорії зародилася й розвивалася повстанська організація «Холодний Яр» — символ української незалежності, що надихав як членів ОУН у міжвоєнний період, так і сучасних воїнів української армії.
Сторінки книги повертають читача до 1917–1922 років, коли лісові загони самооборони перетворювалися на боєздатні підрозділи і кидали виклик більшовикам та денікінцям. Ви дізнаєтеся, як саме формувалося ядро руху, хто з отаманів носив псевдо Чорний Ворон і надихнув Василя Шкляра на створення його однойменного роману, які внутрішні конфлікти завадили повстанцям дійти до Києва та як радянські сексоти підготували пастку, що обірвала життя багатьох ватажків.
«Воля України або смерть! Повстанці Холодного Яру» Юрія Митрофаненка — це захопливий і глибокий погляд на одну з найбільш героїчних сторінок української історії, що стала джерелом натхнення для наступних поколінь борців за свободу. Якщо ви шукаєте книгу, яка відкриє перед вами драматичні події початку ХХ століття й стане справжнім поштовхом до переосмислення національних цінностей, це видання саме для вас.
«Воля України або смерть! Повстанці Холодного Яру» — це вікно у світ незламних борців, які не боялися стати проти окупанта. Якщо ви прагнете глибше зрозуміти українську історію, відчути героїку минулого й побачити, як формується національна свідомість, ця книга буде для вас справжнім відкриттям. Придбайте її й долучіться до великої історії, що надихає й сьогодні.
Шкільні вчителі-отамани, черниці-розвідниці, монастир, що перетворився на неприступну фортецю, власний проєкт Конституції України. Історик Юрій Митрофаненко у своїй книжці розповідає, як зародилася повстанська організація, що стала взірцевою для багатьох наступних поколінь — від членів ОУН до учасників сучасної російсько-української війни.
Із чого почалася боротьба та як отаманам удалося перетворити загони самооборони на боєздатні підрозділи, що чинили опір більшовикам і денікінцям? Хто із цих отаманів на псевдо Чорний Ворон став прототипом персонажа однойменного роману Василя Шкляра? Які конфлікти завадили ватажкам Холодного Яру дійти до Києва та як отамани-залишенці потрапили в пастку радянських сексотів? І як довго тривала боротьба в Холодному Яру проти російських окупантів?
Автор висвітлює маловідомі й контроверсійні теми, а також білі плями в історії Холодного Яру 1917–1922 рр.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Воля України або смерть! Повстанці Холодного Яру» Юрія Митрофаненка українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.