Професор Вільчур

«Професор Вільчур»
Тадеуш Доленга-Мостович

Про книгу «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича

«Професор Вільчур» є продовженням роману «Знахар». Минуло три роки відтоді, як Рафал Вільчур, колишній сільський знахар, а насправді талановитий хірург, повернувся до Варшави й знову очолив створену ним самим клініку. Він багато й успішно оперує, читає лекції студентам і навіть не підозрює, що його слава і визнання не всім до вподоби. Подружжя Добранецьких не зупиниться ні перед чим, щоб забруднити чесне ім’я професора Вільчура і вижити його із власної клініки. Не в змозі більше терпіти інтриги, самотній і розгублений професор повертається у далеке село в білоруській глибинці, де його знали як знахаря Антонія. Там він відкриває народну лічницю, котру збудували самі селяни. А допомагає професорові у всьому молода лікарка Люція, яка вже давно закохана у нього…


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича

Читати онлайн книгу «Професор Вільчур» Тадеуш Доленга-Мостович українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Професор Вiльчур
Тадеуш Доленга-Мостович


Зарубiжнi авторськi зiбрання
За свое недовге життя (а прожив вiн усього 41 рiк) вiдомий польський письменник Тадеуш Доленга-Мостович (1898–1939) створив 16 романiв, вiсiм з яких були екранiзованi. У видавництвi «Фолiо» вийшли друком його книжки «Кар’ера Никодима Дизми», «Щоденник панi Ганки», «Знахар». «Професор Вiльчур» е продовженням роману «Знахар». Минуло три роки вiдтодi, як Рафал Вiльчур, колишнiй сiльський знахар, а насправдi талановитий хiрург, повернувся до Варшави й знову очолив створену ним самим клiнiку. Вiн багато й успiшно оперуе, читае лекцii студентам i навiть не пiдозрюе, що його слава i визнання не всiм до вподоби. Подружжя Добранецьких не зупиниться нi перед чим, щоб забруднити чесне iм’я професора Вiльчура i вижити його iз власноi клiнiки. Не в змозi бiльше терпiти iнтриги, самотнiй i розгублений професор повертаеться у далеке село в бiлоруськiй глибинцi, де його знали як знахаря Антонiя. Там вiн вiдкривае народну лiчницю, котру збудували самi селяни. А допомагае професоровi у всьому молода лiкарка Люцiя, яка вже давно закохана у нього…

Тадеуш Доленга-Мостович

Професор Вiльчур

Tadeusz Dolega-Mostowicz

PROFESOR WILCZUR

ISBN 978-966-03-9300-4

© Т. М. Ярмолюк, переклад украiнською, 2020

© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2020

© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2019


?


Роздiл І


Професор Єжи Добранецький повiльно поклав телефонну слухавку i, не дивлячись на дружину, сказав нiби байдужим тоном:

– У суботу в нас загальнi збори Асоцiацii лiкарiв.

Панi Нiна, не вiдводячи вiд нього погляду, запитала:

– А що iще хотiв Бернацький? Бо це вiн дзвонив?

– Та, дрiбницi. Звичайнi органiзацiйнi питання, – махнув рукою Добранецький.

Вона надто добре знала свого чоловiка, щоб умiти проникнути пiд маску байдужостi на його обличчi. Жiнка вiдчула удар, який знову звалився на чоловiковi плечi, вiн укотре зазнав поразки, важкоi поразки, що його знову спiткала невдача, яку хотiв приховати вiд неi.

Ах, цей слабкий чоловiк, цей чоловiк, який не вмiе боротися, який здае позицiю за позицiею i все сильнiше його виштовхують у тiнь, в сiрi ряди другорядних лiкарiв. У цю мить вона ненавидiла його.

Відгуки на книгу «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Професор Вільчур» Тадеуша Доленги-Мостовича у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

15 переглядів