Практично всі народи мають різні історії про щось темне і потойбічне. Українську культуру це теж не обійшло. Відьми, упирі, чорти, домовики – все це є в українській міфології. Книга «Українська демонологія» Івана Нечуй-Левицького, Володимира Гнатюка, Володимира Антоновича розкриє всі таємниці цієї тематики з погляду історика, етнографа та письменника.
Якщо ви любитель таємничого та загадкового, ця книга вам сподобається. Усі три автори пропонують свою точку зору та описують багато цікавих фактів та історій, які залишили нам наші предки.
Були часи, коли відьом спалювали на вогнищах, в Україні також відбувалося. Чому певних жінок вважали відьмами та як це визначалося? Чому їх саме спалювали?
Є багато історій про будинки, де живуть домовики і якось виявляють себе. Навіть сьогодні про це можна почути. Але раніше вдавалося потоваришувати з цією доброю силою, і домовики ставали захисниками будинків, допомагаючи господареві та оберігали тварин, захищали житло від пожежі.
Книга дуже цікава та різнобічна. Ви дізнаєтесь багато нового та пізнавального про нечисту силу в історії своєї країни. Книга розбита на три частини, кожна з яких є роботою одного з авторів.
Демонологія – це осмислення темного, химерного та потойбічного у народних віруваннях. У цьому виданні представлено три класичні погляди на українську демонологію:
- історика Володимира Антоновича, який досліджував документи відьомських процесів;
- етнографа Володимира Гнатюка, який вивчав народні перекази про нечисту силу;
- письменника та фольклориста Івана Нечуя-Левицького, який прагнув вписати українську міфологію в ширший європейський контекст.
Книга містить фрагменти праці Володимира Антоновича “Чаклунство: документи, процеси, дослідження”, в якій зібрано та проаналізовано матеріали судових справ, пов’язаних із діяльністю демонічних істот (зазіхання засобами чародійства на життя, здоров’я і розум, застосування чаклунства з метою заволодіти любов’ю чи навпаки позбутися її, заподіння шкоди у господарстві або ремеслі тощо).
“Нарис української міфології” Володимира Гнатюка присвячений уявленням українців про різноманітних представників потойбічного світу. В праці ґрунтовно проаналізовані уявлення про чортів, домовиків, чугайстрів, водяників, болотяників, перелесників, рахманів, песиголовців, нічниць, покутників, градівників тощо.
У книжці “Світогляд українського народу” Іван Нечуй-Левицький розкриває прадавні міфологічні вірування українців. Значну увагу автор приділяє міфологічним істотам, зокрема русалкам, мавкам, полісунам і польовикам, упирям і вовкулакам тощо, а також особливостям пантеїзму в українській міфології.
Від переказів про русалок, лісовиків та вовкулаків – до історій про спалення відьом в українських селах: ці наукові праці передають дух свого часу, коли магічне мислення ще не вважалося всього лише забобонами, а віра в чаклунство була повсюдною та щирою.
Ми НЕ розповсюджуємо книгу (файли), оскільки це порушує Авторське право. Наш сайт носить виключно інформативний характер, де читачі можуть ознайомитися цікавим описом книги від нашого сайту, з анотацією від видавництва, відгуками та цитатами з книжки.
Якщо ви є правовласником електронної книги «Українська демонологія» Івана Нечуй-Левицького українською мовою і бажаєте, щоб ми видалили її з нашого книжкового сайту, будь ласка, напишіть нам на пошту abuse.knigi@gmail.com і ми в найкоротші терміни її видалимо.