Де батько твій, Адаме?

«Де батько твій, Адаме?»
Генрі Лайон Олді

Про книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді

Повість розповідає про майбутнє людства, яке знову схлопується до двох – Адама та Єви. Скоро довкола буде рай. Але до раю потраплять не всі. Де батько твій, Адаме?


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Скачати безкоштовно книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді

Читати онлайн книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайон Олді українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Де батько твiй, Адаме?
Генри Лайон Олди


Генрi Лайон Олдi

Де батько твiй, Адаме?


Розбите яйце.

Спорожнiла скрижаль.

І лезо ножа вщент доiла iржа.

А сховане жало штрикае безумця:

"На жаль…"

    Кирило Сич


Сьогоднi у мене вбили батька.

Дивно, що я такий схвильований. Неприемне вiдчуття: повсякденнiсть, випадковий збiг обставин; причому кожна з них – не важливiша за розбиту ненароком чашку. Але раптом серце починае вiдчайдушно калатати, а по спинi пробiгають холоднi мурашки. Плотських батькiв у мене вбивали безлiч разiв. У бунтiвному Льежi, коли натовп затоптав Кульгавого П’еркiна. Бiля села Мiсакцiелi двое грабiжникiв образилися на пастуха Іраклiя – упертюх вчепився в барана, немов той був його братом. У передмiстях Бейцзiна, в днi бунту iхетуанiв, бiльш вiдомого як Боксерське повстання. У Кракiвському гетто. Якщо почати згадувати… Бувало, я сам, власними руками, позбавляв батька життя. Нi, все-таки я хвилююся. Зрозумiло, не життя – тiла. Фiзичного iснування. Зараз майже всi моi батьки тут, зi мною. У менi. Тi ж, кого ще немае, незабаром приеднаються.

Окрiм цього.

Якби iнакше – хiба змiнився б мiй пульс?

Я повертався зi школи. Перший раз в перший клас – найбiльш вдалий час i мiсце для насильства. Шкода, iронiя не допомагае. Та й вигляд вона, iронiя, мае тьмяний. Гiрчить. Мама пiшла влагоджувати справи з похоронами. Вона спокiйна й урiвноважена, моя плотська мама. Вона дуже любила батька, i проте: спокiй i рiвновага духу. Саме позаздрити. Пiвгодини тому вона вийшла на зв’язок: з крематорiем все домовлено, вiнок замовлено. Вiдчувалося: те, що трапилось, хвилюе ii приблизно так само, як зiпсутий улюблений сарафан або розбита чашка, порiвнянням з якою я зловживав хвилину тому. Вона права. Або просто умiе блокувати зайвi емоцii. А я не вмiю. Особливо – чужi емоцii, якi ведуть в глухий кут. Менi, на вiдмiну вiд мами, плотськи народженоi до Спокути, не доводилося цього робити. Ось i не навчився.

Тато, навiщо ти полiз захищати Владiка?

Ти ж нiколи не умiв – захищати…

Дитинство – чудова пора. Зараз тривае мое останне дитинство: крихке, чарiвне, прекрасне самим згасанням, неповторнiстю своею, i треба користуватися кожною його хвилиною, кожною прохолодною краплею. Скоро воно закiнчиться.

Відгуки на книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Де батько твій, Адаме?» Генрі Лайона Олді у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

33 переглядів