Падіння дому Ашерів

«Падіння дому Ашерів»
Едгар По

Про книгу «Падіння дому Ашерів» Едгара По

«Падіння дому Ашерів» – це новела американського письменника Едгара Аллана По, опублікована спочатку в 1839 році в журналі «Джентльмен» Бертона, потім увійшла до збірки «Казки про гротеск» і «Арабеск» в 1840 році. Новела, твір Готична фантастика, включає теми безумства, сім’ї, ізоляції та метафізичних ідентичностей.

Слухати аудіокнигу «Падіння дому Ашерів» Едгара Алана По онлайн українською мовою:


Коли хочеться читати завжди і будь-де, можна завантажити книги на нашому сайті. У нас є різні книги, як поеми, романи, вірші, детективи, фентезі. А щоб більше дізнатись про історію, можна ознайомитись з анотацією, стислим переказом, а також відгуками вже прочитавших її людей.

Можна завантажити книгу, або слухати аудіо книгу / аудіокнигу (mp3). Щоб скачати книгу «Падіння дому Ашерів» Едгара По українською мовою повністю безкоштовно, без реєстрації та смс на електронну книгу, на телефон з ОС Андроїд (android), айфон, ПК (комп’ютер), айпад, треба вибрати один з форматів: fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (епаб).

В кожний літературний твір автор вкладає ідею, талант та власний стиль. А тому у нас ви знайдете під кожною книгою найцікавіші цитати, рецензії, короткий зміст. Все це допоможе вам обирати таку літературу, від якої ви отримаєте максимальне задоволення і користь.

Цитати з книги «Падіння дому Ашерів» Едгара По

Цитата...деякі поєднання найпростіших предметів мають над нами особливу владу, проте осягнути природу цієї влади ми ще не вміємо.
Цитата... і все з більшою гіркотою розумів я, наскільки даремні всякі спроби розвеселити це серце, наче наділене вродженим даром виливати на навколишній світ, як матеріальний, так і духовний потік безпросвітньої скорботи.
ЦитатаТак, мене лякає зовсім не сама небезпека, а те, що вона тягне за собою: почуття жаху.
Цитата…глянув на вид, що відкрився мені — на сам будинок і на невигадливий ландшафт маєтку — на похмурі стіни — на порожні вікна, схожі на очі, — на рідку, висохлу осоку — і на білі стовбури гнилих дерев — і зазнав глибокого занепаду духу, який можливо з усіх земних відчуттів найгідніше порівняти з тим, що відчуває, приходячи до тями, курець опіуму, – гірке повернення до дійсності – жахливе падіння покривала.

Скачати безкоштовно книгу «Падіння дому Ашерів» Едгара По

Читати онлайн книгу «Падіння дому Ашерів» Едгар По українською мовою

Шрифт
Сторінка 1
(Введіть немер сторінки) Перейти

Едгар Аллан По

ПАДІННЯ
ДОМУ АШЕРІВ

Оповідання

Переклад з англійської


ТЕРНОПІЛЬ

БОГДАН

Перекладено за виданням:

Е. А. Рое. The complete tales and poems. Penguin Books Ltd,
Harmondsworth, Middlesex, England, 1984.

Переклад з англійської

Ілюстрації Гаррі Кларка


Охороняється законом про авторське право.

Жодна частина цього видання не може бути відтворена
в будь-якому вигляді без дозволу видавця.

Навчальна книга ? Богдан, просп. С. Бандери, 34а,
м. Тернопіль, 46002, тел./факс (0352) 52-06-07; 52-05-48


МОРЕЛЛА1

Платон, «Бенкет».

Глибоке, неповторне почуття плекав я до своєї подруги Морелли. Я випадково зустрівся з нею багато років тому, і в душі моїй спалахнуло невідане доти полум’я; однак викресав той вогонь не Ерос, і я з мукою й гіркотою мало-помалу впевнювався, що не можу ні збагнути його, ні стишити його таємниче палахкотіння. Проте долею нам судилося зустрітися і поєднатись перед вівтарем; не було й мови про пристрасть, не виникало й думки про кохання. А моя дружина відцуралася товариства і, опікуючись тільки мною, дала мені щастя. Бо ж подив і мрії — також щастя.

Знала Морелла вкрай багато. Певен, обдаровання її — непересічні, розум — потужний. Я відчував це і чималого навчився у неї. Та незабаром я зауважив, що вона, мабуть, завдяки здобутій у Пресбурзі освіті, — підсуває мені саме ті містичні твори, що їх звикли вважати порожньою лузгою ранньої німецької літератури. З незрозумілих для мене причин вона досліджувала їх, і те, що з часом і я знай читав і перечитував ті твори, слід пояснювати просто звичкою й наслідуванням.

Якщо не помиляюсь, то все це відбувалось ніби несвідомо. На мої погляди, думки та вчинки, наскільки я пам’ятаю, нітрохи не вплинули, — хіба що я дуже помиляюсь, — ідеалізм та містика, якими були просякнуті ті писання. Переконавшись у цьому, я повністю довірився дружині, ступивши у плутаний лабіринт її досліджень з твердою рішучістю. І коли, вивчаючи заборонені сторінки, я відчував, як у мені запалюється заборонений дух, Морелла клала свою холодну долоню на мою й вигрібала з попелу мертвої філософії кілька тихих незвичайних слів з дивним значенням, що вкарбувались мені в пам’ять.

Відгуки на книгу «Падіння дому Ашерів» Едгара По

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Достатньо вибрати кнопку з відповідним форматом для вашого пристрою – у нас представлені txt (зелена), fb2 (блакитна), rtf (помаранчева), epub (фіолетова). Кнопку потрібно натиснути і файл з книгою «Падіння дому Ашерів» Едгара По одразу завантажиться на ваш пристрій.
Приємного читання!

На сайті Читака ви можете завантажити книгу «Падіння дому Ашерів» Едгара По у форматах txt, fb2, rtf, epub .
✔️ txt - підійде для читалки Paperwhite від Амазон, а також цей формат відкривається на будь-якому комп'ютері.
✔️ fb2 - підійде як для читалки PocketBook, так і для багатьох інших читалок та різних програм.
✔️ rtf - підійде для різних операційних систем, як Windows, Linux, Mac OS.
✔️ epub - буде найкращим вибором для техніки з iOS, у тому числі і для iBooks.

Не знаєте, що почитати? У нас ви знайдете топ найпопулярніших жанрів, до якого входять фантастика, фентезі, казки, любовні романи, детективи. Відкрийте для себе нові літературні напрями і ви отримаєте масу задоволення.

Електронні книги не займуть місце у вашому будинку – їх можна у величезних кількостях зберігати на будь-якому пристрої. Їх ціна нижча за паперові. А ще це турбота про природу - для виготовлення однієї паперової книги потрібно близько 5 кг деревної сировини.

136 переглядів