Виховання дитини – складний, багатогранний та тривалий процес, що займає не тільки багато часу, але потребує чимало зусиль з боку батьків. На місці останніх було б недоцільно ігнорувати способи, як цей процес можна спростити, або ж зробити ефективнішим. Саме тут їм на допомогу приходить велика когорта розвиваючих книжок для дітей, що будуть корисними як батькам, так і дітям, адже простою мовою говорять про комплексні речі. З давніх давен читання книг було не тільки способом проведення дозвілля, а й джерелом отримання нових знань, як для людей дорослих, так і для немовлят.
Чіткого поділу жанру на окремі види фактично не існує, але його авторів, зазвичай, чітко поділяють за тим, яку мету вони перед собою ставлять. Розвиваючі книжки для немовлят, звісно, самі діти не можуть читати, але в цьому їм звичайно ж допоможуть батьки. В таких книгах читачі знайдуть поради, що допоможуть з розвитком базової моторики дитини. Прості вправи з рухів, що нагадуватимуть гру, стануть чудовим початком, в ознайомленні з розвиваючою літературою.
Книги для розвитку дитини – це не просто навчальна література, що допомагає батькам в їх складній справі. Вона також пояснює їм, як розвивається їхня дитина з фізіологічної та соціальної точок зору. Тому важливо брати такі книги до уваги, коли в сім’ї з’являється дитина. Це особливо важливо в її перші роки життя, коли їй потрібна допомога та опіка. Важливість допомоги батьків в цей період розвитку є великою, адже дитина цього очікує на підсвідомому рівні, про що в тому числі говорять книги для розвитку немовлят.
Після перших років життя в життя дитини та її батьків приходять нові виклики. Саме з ними мають на меті допомогти дитячі розвиваючі книги, які окреслюють та пояснюють нові теми. Зокрема, вони починають говорити про те, як можна допомогти дитині в процесі її знайомства з нашим світом. Розвиваючі книжки для малят показують, які краще предмети обрати, навіть з домашнього побуту, щоб дитина почала розуміти фізичну форму предметів та їх розміщення.
З базових речей складатиметься вже особистість дорослої людини, що варто розуміти, беручи розвиваючі книжки до рук. В цей же час у дитини починає з’являтися розуміння причинно-наслідкових зв’язків, тому в пригоді стануть книги для розвитку логіки. Загалом, розвиваючі книги для дітей 2 років підіймають багато тем, та батькам не варто проходити повз них.
В віці трьох років починається нова сторінка в житті дитини – вона починає розмовляти. Це пов’язано з фізіологією мозку й дитина починає швидко запам’ятовувати слова й розуміти мову, як спосіб комунікації людей, що живуть навколо неї.
Саме тому батькам важливо звернутись до книг для покращення мовлення, які пропонують велику кількість технік та методів, що прискорять цей процес, та зроблять його більш привабливим для батьків та веселішим для дітей. Книжки для розвитку мовлення допоможуть в тому, аби дитина правильно вимовляла звуки та вчилась будувати найпростіші речення в своїй розмові.
За підрахунками дослідників, в віці чотирьох років дитина може володіти до двома тисячами слів рідної мови, що говорить про велику потребу дитини в пізнанні та про бажання дізнаватись нове. Тут на допомогу прийде література для розвитку словникового запасу, яка даватиме для дитини приклади нових слів, в той час як батьки зможуть пояснити як ці слова можна використати в звичайному житті. В літературі для дітей будь-якого віку важлива саме синергія та співпраця, адже жага дитини до нового повинна тісно переплітатись з турботливістю та розумінням з боку батьків. Також вже з цього віку будуть актуальними книги для розвитку мислення, що розраховані на покращення логічних процесів та вибудовуванню місточків між розумінням предметів та явищ навколо.
В період раннього дитинства головним викликом для дитини стає її соціальна адаптація. Якщо на перших роках життя дитячі розвиваючі книги говорять саме про фізичний та інтелектуальний розвиток дитини, то вже в віці п’яти років потрібно говорити з своїм малюком про те, як треба комунікувати з іншими людьми. Мова йде не тільки про вихованість та культуру спілкування, а й про те, як можна передати іншим людям, особливо одноліткам в дитячому садочку, свої емоції та бажання, аби вони їх розуміли. Не будуть зайвими й книги для розвитку мозку, що говоритимуть про покращення інтелектуальних навичок дитини.
Людина ніколи не мусить переставати ставати кращою, що особливо актуально для дітей, що можна побачити в численних книгах для загального розвитку і для будь-якого віку. Цікаві та різноманітні книги стануть в пригоді, як для розвитку інтелекту, так і для покращення конкретних навичок. Вже навчившись читати, дитина зможе скласти навіть власний топ цих книг, де визначить кращу серед них. Розвиваючі книги для підлітків та їх популярність промовисто говорять про те, що цей жанр літератури є актуальним і на пізній стадії дорослішання, адже теми, що підіймаються в таких роботах, є важливими і про них варто говорити.