Одним з найпопулярніших літературних жанрів є детектив. Читають детективні романи дорослі і молодь у всьому світі, а деякі персонажі з таких творів стали культовими не лише в літературі, а й у кінематографі. То чим же людей так приваблює жанр, у якому одним з головних і характерних елементів є злочин?
Справа у тому, що справжній детектив хороший тим, що під час читання кожен може відчути себе на місці того сищика, який займається розслідуванням справи, і спробувати вичислити злочинця. Процес цей може бути дуже цікавим і захоплюючим. І хоч може здатись, що детективні книги більше цікавлять чоловічу аудиторію, це не так, бо й жінки так само люблять розгадувати таємниці і шукати убивць разом з героями творів.
Читаючи сучасні детективні книги, можна подумати, що цей жанр з’явився не так вже й давно, а його «батьком» був Едгар По. Та насправді, якщо прискіпливо придивитись до світової літератури, у ній можна побачити елементи детективної історії, які проявлялись ще в сиву давнину. Наприклад, у Біблії є історія про Каїна та Авеля, у якій присутні і злочин, і підозрюваний, і жертва, і намагання приховати правду – тобто все, що пропонують і сьогодні найкращі детективні книги своїм читачам.
Цікаво, що у персонажів творів, які писались на початку становлення жанру, незалежно від того, були вони американські, французькі, іспанські, шведські, скандинавські чи російські, не було родин чи хоча б натяку на наявність з кимось романтичних стосунків. Існувала навіть спеціальна інструкція для авторів, які хотіли створювати цікаві детективні книги, у якій стверджувалось, що в їх сюжетах не повинно бути любовних інтриг. Прикладом тому служить класичний англійський детектив.
Незалежно від того, будуть це книги детективи для підлітків чи для дорослих, в них обов’язково буде стандартний набір дійових осіб: злочинець, свідок, детектив (не обов’язково професійний), підозрюваний (або декілька), помічник або консультант. Деякі популярні персонажі працюють разом з компаньйонами, які не мають таких же навиків і здібностей, але можуть добре вміти щось інше і цим теж допомагати у розслідуванні. .
Що ж стосується сюжетів, то будуються вони за одним принципом: відбувається якась загадкова подія, наприклад убивство, але обставини до самого кінця не розкриваються, а сищик повинен, використовуючи дедуктивний чи інший метод, знайти злочинця і розкрити справу. При цьому у читача має бути можливість відчути себе напарником героя, який на рівні з ним теж проводить це розслідування, щоб у фіналі висловити свою версію.
Завітавши на наш сайт, ви знайдете кращі твори різних авторів, написані у різні роки. У нашій колекції зібрані топ книжки, які для зручності розсортовані по тематиці. Тут є і класичні, і історичні, і психологічні, і політичні детективи, а для дам – жіночі, які дещо відрізняються від звичайних, бо в них більше гумору і різних дівчачих «штучок», які чоловікам не надто цікаві.
Нехай всі злочини відбуваються лише на сторінках книжок, а в реальному житті події будуть приємними і хорошими.