Кохання – невід’ємна складова людського життя. Без нього не було б всього того прекрасного, що створили люди, яких надихало це неймовірне почуття. Воно сповнює душу людини радістю та щастям, тому не дивно, що одним з найпопулярніших творів в прозі є саме жанр любовного роману.
Романтичні книги поділяються на багато піджанрів, їх розрізняють за структурою та формою подачі, а з моменту своєї появи ці історії пережили не одне перевтілення, але попри це все вони продовжують тішити читачів по всьому світу своїми прекрасними історіями. Якщо порівняти цей жанр з іншими, йому немає рівних, адже з усіх опублікованих в світі книг за останні роки до половини складають саме представники романтичних історій.
Будь-яка популярна книга жанру любовного роману має базуватись на канонах. Одним з головних таких канонів є формування та процес зародження стосунків персонажів. Легко помітити схожість між найкращими книгами жанру в тому, як саме вони знайомлять свого читача з персонажами, та як показують розвиток їх стосунків.
Проте якщо говорити загалом про правила та устої в романах про любов, то вони зводяться до того, що автор має розкрити емоційний характер своїх героїв. Ці книги занурюють свого читача в саму душу героя, розкриваючи його як багатогранну особистість, що переживає неймовірний сплеск емоцій.
Історія жанру почалась з книги «Помела, або Нагороджений добродій» за авторства Семюеля Річардсона. Книга Річардсона стала фактично першою книжкою, що описувала роман та стосунки між персонажами, беручи їх як основу сюжету.
З того моменту пройшло багато часу, і на сьогодні жанр чи ледь не найбільший за кількістю різних піджанрів та жанрових варіацій.
Фактично будь-який жанр в літературі може бути використаний як першооснова для написання роману про любов. Це можуть бути як пригодницькі романи в антуражі історичної епохи, так і фантастичні історії.
Особливий сплеск розвитку любовні романи отримали в ХХ столітті, коли були написані не тільки популярні й до сьогодні, а й вже класичні історії. Окремої уваги заслуговують романи для дорослих, що роблять акцент на описі пікантних сцен, які мають показати емоційний зв’язок між персонажами. Серед романів, які варто прочитати, можна знайти як історичні історії, так і фентезійні, що будуть говорити про високі почуття між персонажами.
Популярність жанру серед вітчизняного читача сприяла тому, щоб романи українських письменників ставали дедалі цікавішими для українського літературного середовища. Українські романи відзначились особливим стилем, який був відтворений вже новим поколінням письменників, що творили після проголошення незалежності, та вважались правонаступниками покоління шістдесятників. Національний варіант цього жанру освітлює ті реалії, до яких близький читач, що робить історії українською ще кращими та реалістичнішими.
Жіночі романи про кохання займають важливу лепту в жанрі. Орієнтуючись на певну аудиторію, вони намагаються показати емоційні портрети своїх персонажів, розкривши їх з долею фантазії автора. Також цікавими є романи для підлітків, що показують перші труднощі на шляху до щастя й говорять про те, як їх переживають однолітки читачів. Щирість таких історій не може не розчулити, та не захопити з головою під час прочитання.