Якщо ви цікавитесь літературою, то точно знаєте, що в ній є два типи творів – поетичні і прозові. Все, що не є віршем, буде прозою. Це і романи, і повісті, і оповідання, і короткі історії, і біографічні розповіді. Художня література також є прозовою, хоча дехто вважає, що це не одне й те ж, бо є твори, які можна назвати мистецтвом, а є й ті, які до нього не належать.
Якщо зазирнути у далеке минуле, то можна побачити там представників давньогрецької літератури, які писали твори, у яких обов’язково був ритм. Тоді всі писали тільки поезію, а от коли почали з’являтись твори, у яких не відчувалось ритму, їх і стали називати прозою – у противагу до поезії. Сьогодні ж різні автори у більшості своїй пишуть саме прозу, а от віршів стало менше.
Прозові твори користуються великою популярністю з багатьох причин, а однією з них є її схожість з побутовим мовленням людей. Читаючи роман чи оповідання, людина ніби слухає розповідь свого друга – так просто і зрозуміло все звучить. Та це не означає, що писати такі книжки авторам легко.
Наприклад, сучасна українська жіноча проза сприймається не завжди однозначно, бо є автори, мову і стиль яких сприймати буває складно. І це при тому, що зазвичай жіночі книжки розповідаються про кохання і стосунки між людьми. Чоловіки також полюбляють читати прозу, тільки в ній має бути щось серйозніше і цікавіше для них, ніж кохання і дівочі розмови.
А от що сприймається найлегше, то це сучасна дитяча проза, яка з легкістю захоплює увагу читачів (навіть дорослих). З’являється все більше письменників, які талановито пишуть для дітей та підлітків.
Книги можуть стати друзями, порадниками, підтримкою у важкі моменти. І вже не обов’язково носити з собою додатковий вантаж у сумці чи рюкзаку, бо є наш електронний ресурс, де кожен може знайти щось на свій смак.